Til hovedinnhold
Støtt nå

Våre ansatte

GS stab

Raymond Johansen
Raymond Johansen
Generalsekretær
Per Nergaard
Per Nergaard
Assisterende generalsekretær
Vilbjørg Meyer
Vilbjørg Meyer
Rådgiver
Raphael Neto
Raphael Neto
Seniorrådgiver sikkerhet
Nickolas Ask
Nickolas Ask
Compliance Officer
Knut André Vold
Knut André Vold
Klimarådgiver

Marked og kommunikasjon

Hege Lilleheil Horsberg
Hege Lilleheil Horsberg
Avdelingsleder kommunikasjon og marked
Andreas Jørgensen
Andreas Jørgensen
Markedsrådgiver
Vibeke Ivarsson
Vibeke Ivarsson
Markedsrådgiver
Lucie Bindu
Lucie Bindu
CRM ansvarlig

Seksjon for kommunikasjon

Hege Lilleheil Horsberg
Hege Lilleheil Horsberg
Seksjonsleder
Kaja Haldorsen
Kaja Haldorsen
Spesialrådgiver kommunikasjon for generalsekretæren
Therese Nordhus Lien
Therese Nordhus Lien
Seniorrådgiver kommunikasjon
Development and humanitarian cooperation
Torunn Aaslund
Torunn Aaslund
Seniorrådgiver kommunikasjon - redaktør
Ingebjørg Sørenes
Ingebjørg Sørenes
Seniorrådgiver kommunikasjon
Mine Action and Disarmament
Hilda Klaveness
Hilda Klaveness
Kommunikasjonsrådgiver
Social Media
Ludvig Gundersen
Ludvig Gundersen
Kommunikasjonsrådgiver
Håkon Ødegaard
Håkon Ødegaard
Seniorrådgiver kommunikasjon

Seksjon for marked - bedrift og fagforbund

Are Stranden
Are Stranden
Seksjonsleder bedrift og forbund
Heidi Gulbrandsen Smerud
Heidi Gulbrandsen Smerud
Senior markedsrådgiver
Lena Fiske
Lena Fiske
Senior markedsrådgiver
Kristin Molnes
Kristin Molnes
Key Account Manager

Seksjon for marked - private givere

Ellen Marie Schau
Ellen Marie Schau
Seksjonsleder - private givere
Marianne Verket
Marianne Verket
Rådgiver markedsdatabase
Cecilia Skepp-Antonisen
Cecilia Skepp-Antonisen
Markedsrådgiver - fastgivere
Lasse Onarheim Dahl
Lasse Onarheim Dahl
Markedsrådgiver

Innenlandsavdelingen

Milena Tevanovic
Milena Tevanovic
Leder Innenlandsavdelingen
Hildegunn Olsbø
Hildegunn Olsbø
Controller

Seksjon for førstehjelp og redningstjeneste

Ola Lislien
Ola Lislien
Seksjonsleder
Espen Brekke
Espen Brekke
Rådgiver
Espen Bruun
Espen Bruun
Rådgiver for Sanitetsungdom
Ivar Windju
Ivar Windju
Rådgiver
Vegard Standahl Olsen
Vegard Standahl Olsen
Rådgiver
Ronny Frantzen
Ronny Frantzen
Seniorrådgiver
Runi Putten
Runi Putten
Seniorrådgiver
Ida Kroksæter
Ida Kroksæter
Kommunikasjonsrådgiver
Aisha Chaudhry
Aisha Chaudhry
Rådgiver e-læring
Andreas Sørlie Nårstad
Andreas Sørlie Nårstad
Rådgiver
Øystein Skogvang
Øystein Skogvang
Rådgiver beredskap
Michael Nilsen
Michael Nilsen
Rådgiver
Jon Ree Holmøy
Jon Ree Holmøy
Rådgiver

Seksjon for samfunnspolitikk

Per Wenneberg
Per Wenneberg
seksjonsleder
Lise Mensner
Lise Mensner
Seniorrådgiver Flyktning og inkludering
Spør meg om: Innvandring, integrering, likestilling av minoritetskvinner, diskriminering, kurs&metoder.
Stian Amadeus Antonsen
Stian Amadeus Antonsen
Seniorpolitisk rådgiver Spør meg om: Flyktningpolitikk, antirasisme, inkludering og internasjonal solidaritet
Anne Åsheim
Anne Åsheim
Seniorrådgiver for fylkene: Vestland, Rogaland og Agder
Spør meg om: 1.mai aksjonen, fagbevegelsen lokalt og LO favør
Camilla Peace Sundvoll
Camilla Peace Sundvoll
Seniorrådgiver Flyktning og inkludering
Spør meg om: Innvandring, integrering, likestilling av minoritetskvinner, motvirke diskriminering, kurs&metoder.
Mona Staven Lundereng
Mona Staven Lundereng
Seniorrådgiver
Jonas Mjønes Volden
Jonas Mjønes Volden
Ungdomssekretær
Spør meg om: Solidaritetsungdommen
Ingrid Remvik Leirvik
Ingrid Remvik Leirvik
Rådgiver
Atia Ijaz
Atia Ijaz
Rådgiver
Ingrid Sætre
Ingrid Sætre
Spesialrådgiver
Samah Shokr
Samah Shokr
Prosjektleder Mottakstjenesten
Susanne Abelsen
Susanne Abelsen
Rådgiver DiMe
Anne Malene Mongstad Noddeland
Anne Malene Mongstad Noddeland
Legal advisor
Lawyer specialized in alternative conflict resolution, human rights and refugee law. Previous experiences include work related to inclusivity in the workplace, social work and integration of refugees.
Alina Paul
Alina Paul
Juridisk rådgiver i DiMe
Utdannet jurist med spesialisering innenfor diskrimineringsrett og arbeidsrett. Praktisk arbeidserfaring fra advokatbransjen, samt erfaring med å undervise i diskrimineringsrett og arbeidsrett.
Andreas Madsen Berg
Andreas Madsen Berg
Rådgiver
Åsa Sellevoll Hebnes
Åsa Sellevoll Hebnes
Mediator
Law graduate in addition to a BA in Criminology. Over 10 years of work experience with mediation and legal aid.

Seksjon for medlems- og organisasjonsutvikling

Mari Størvold Holan
Mari Størvold Holan
Seksjonsleder
Spør meg om: Forebyggende arbeid mot vold og overgrep, organisasjonsutvikling, digitalisering av medlemssystemer
Per Øivind Eriksen
Per Øivind Eriksen
Seniorrådgiver.
Spør meg om: Organiasjon og medlemmer. Sektretær for Organisasjonsutvalget
Magnus Gjerde Lønneberg
Magnus Gjerde Lønneberg
Seniorrådgiver for fylkene: Troms og Finnmark og Nordland
Spør meg om: Organisasjonsopplæring
Irma Julardzija
Irma Julardzija
Seniorrådgiver
Spør meg om: Organisasjonsutvikling, forebyggende arbeid mot vold og overgrep
Magnhild Otnes
Magnhild Otnes
Rådgiver Flyktning og inkludering (Leder i HK-klubben)
Charlotte Morkken
Charlotte Morkken
Rådgiver lokallag (permisjon)
Spør meg om: Oppstarte av nye lokallag
Benedicte Wiig
Benedicte Wiig
Ungdomskonsulent for Sanitetsungdom og Solidaritetsungdom
Spør meg om: ungdomsarbeid lokalt
Amanda Lysholm Larimore
Amanda Lysholm Larimore
prosjektmedarbeider på «Medlemsportal
Tony Koloski
Tony Koloski
Prosjektleder "Medlemsportal"
Andreas Madsen Berg
Andreas Madsen Berg
Rådgiver

Utvikling og humanitært samarbeid

Gry Ballestad
Gry Ballestad
Leder Utvikling og humanitært samarbeid
Jane Filseth Andersen
Jane Filseth Andersen
Seksjonsleder Globale systemer og institusjonelle givere
Beate Thoresen
Beate Thoresen
Seksjonsleder Latin Amerika og Programutvikling
Helle Berggrav Hanssen
Helle Berggrav Hanssen
Senior Programrådgiver Latin-Amerika og Norad
Mona Wærnes
Mona Wærnes
Seniorrådgiver for Libanon, Guatemala, Honduras og El Salvador
Trude Falch
Trude Falch
Seksjonsleder Midtøsten/Nord-Afrika
David Bergan
David Bergan
Senior Programrådgiver, Palestina, Midtøsten/Nord-Afrika regionalt
Andrew Thomas Takeshi Preston
Andrew Thomas Takeshi Preston
Rådgiver Palestina, norske bånd til Israels okkupasjon
Martin Holter
Martin Holter
Senior Programrådgiver Midtøsten/Nord-Afrika
Nawar Saddik
Nawar Saddik
Programrådgiver Syria
Sian Olwen Rowbotham
Sian Olwen Rowbotham
Senior humanitærrådgiver
Trygve Augestad
Trygve Augestad
Seksjonsleder Afrika og Sørøst-Asia
Andreas Saaghus
Andreas Saaghus
Programrådgiver Sørlige Afrika
Maren Gunnarson Fallet
Maren Gunnarson Fallet
Senior Programrådgiver Sør-Sudan og Rwanda
Kari Eliassen
Kari Eliassen
Politisk seniorrådgiver
Eric Demers
Eric Demers
Senior Programrådgiver Sudan, Sør Sudan (humanitært) og Mosambik (humanitært)
Nina Bjerke Tawanda
Nina Bjerke Tawanda
Senior Programrådgiver Myanmar og Kambodsja
Magnus Flacké
Magnus Flacké
Seniorrådgiver sivilsamfunn
Adalei Broers
Adalei Broers
Senior Advisor MEAL
Katia Urteaga Villanueva
Katia Urteaga Villanueva
Seniorrådgiver Likestilling og SGBV
Lisbeth Albinus
Lisbeth Albinus
Senior programrådgiver Ukraina og Irak
Jennifer Frances Reeves
Jennifer Frances Reeves
Programrådgiver Libanon
Fatima Ghoul
Fatima Ghoul
Program Development Advisor

Humanitær mine- og eksplosivrydding

Siv Mjaaland
Siv Mjaaland
Fungerende leder for Humanitær mine- og eksplosivrydding
Hans Peter Risser
Hans Peter Risser
Seksjonsleder Afrika, Midtøsten og Latin Amerika
Grethe Østern
Grethe Østern
Spesialrådgiver
Rasmus Weschke
Rasmus Weschke
Rådgiver
Mohammad Qasim Hashimi
Mohammad Qasim Hashimi
Seniorrådgiver
Kristina Duric
Kristina Duric
Seniorrådgiver Policy
Nouriatou Ntieche
Nouriatou Ntieche
Seniorrådgiver donor
Kyaw Lin Htut
Kyaw Lin Htut
Senior rådgiver Ukraina
Resad Junuzagic
Resad Junuzagic
Spesialrådgiver
Thea Katrin Mjelstad
Thea Katrin Mjelstad
Rådgiver Angola, Peru og Zimbabwe
Christian Illman
Christian Illman
seksjonsleder region II
Kristin Holme Obrestad
Kristin Holme Obrestad
Seniorrådgiver klima og miljø
Zsuzsa Nòra Vincze
Zsuzsa Nòra Vincze
Seksjonsleder Strategic Resource Management
Jon Arne Andersen Wilhelmsen
Jon Arne Andersen Wilhelmsen
Rådgiver Syria og Jemen
Christine Leikvang
Christine Leikvang
Rådgiver Bosnia og Herzegovina og Kosovo
Bjørn Skodvin Hannisdal
Bjørn Skodvin Hannisdal
Seniorrådgiver Thailand, Myanmar, Kambodsja og Palau
Dagmar Matúšů
Dagmar Matúšů
Rådgiver Afghanistan og Tajikistan
Francis Walugembe
Francis Walugembe
Rådgiver Irak
Leon Jander
Leon Jander
Rådgiver donorer
Ove Sparre-Enger
Ove Sparre-Enger
Rådgiver politikk
Jonathan Richard Gutrie
Jonathan Richard Gutrie
Special Advisor
Colin Bent
Colin Bent
Special Advisor
DMAD Global
Darvin Lisica
Darvin Lisica
Special Advisor
DMAD Global
Nicholas Bray
Nicholas Bray
DMAD Global
Rob White
Rob White
Special Advisor
DMAD Global
Eva Veble
Eva Veble
Special Advisor
DMAD Global

HR

Katharina Sandberg
Katharina Sandberg
Avdelingsleder HR
Jan Magne Yttelid
Jan Magne Yttelid
Seksjonsleder organisasjon og læring
Siri Kvenild
Siri Kvenild
Seniorrådgiver administrasjon
Hans Eric Haug
Hans Eric Haug
Seksjonsleder for Fellestjenester og støtte
Halldis Augensen
Halldis Augensen
Seniorrådgiver
Beate Bruun
Beate Bruun
Seniorrådgiver
Hannah Clare
Hannah Clare
Spesialrådgiver Safeguarding
Camilla Lillevold-Øverås
Camilla Lillevold-Øverås
Seniorrådgiver HR, ansvar for HMS og mangfold (MIT)
Sten Trygve Brand
Sten Trygve Brand
Seniorrådgiver
Shweta Mendiratta
Shweta Mendiratta
Sentralbord
Raena Aslam
Raena Aslam
Seniorrådgiver
Andrea Johnson-Sekkelsten
Andrea Johnson-Sekkelsten
Seniorrådgiver
Klara Haugen-Kossmann
Klara Haugen-Kossmann
Seniorrådgiver
Victoria Thaw
Victoria Thaw
Rådgiver
Julie Sannerud
Julie Sannerud
Seniorrådgiver
Marianne Børke-Fykse
Marianne Børke-Fykse
HR Businesspartner
Sofie Løvstad Nygaard
Sofie Løvstad Nygaard
Rådgiver

Økonomi og IT

Christian Stenseng
Christian Stenseng
Leder Økonomi
Catarina Stärk Knoph
Catarina Stärk Knoph
Chief accountant
Jogeir Myklebust
Jogeir Myklebust
Senior controller
Reili Aamodt
Reili Aamodt
IT-leder
Ivar Aamodt
Ivar Aamodt
Controller logistikk
Gro Skaaren-Fystro
Gro Skaaren-Fystro
Spesialrådgiver antikorrupsjon
Dejan Potpara
Dejan Potpara
Rådgiver logistikk
Jannecke Røed
Jannecke Røed
Controller økonomi
Celina Hoang
Celina Hoang
Økonomikonsulent
Rodi Ilgen
Rodi Ilgen
Økonomikonsulent
Christer Aarstadberg
Christer Aarstadberg
Økonomikonsulent
Elisabeth Brandt
Elisabeth Brandt
Lønnsansvarlig
Inger Johanne Minde
Inger Johanne Minde
Regnskapscontroller
Minh Giang Quoc
Minh Giang Quoc
Regnskapscontroller
Sonja Radwan
Sonja Radwan
Rådgiver lønn
John Toven
John Toven
Seniorrådgiver
Audun Syvertsen
Audun Syvertsen
IT-rådgiver
Yitagesu Weldehana
Yitagesu Weldehana
Seniorkonsulent IT
Javed Yasir Qazi
Javed Yasir Qazi
ICT advisor
Arne Bull Melsom
Arne Bull Melsom
Senior controller
Adriana Ximena Villacres Torres
Adriana Ximena Villacres Torres
Senior Controller
Caroline Elisabeth Lund
Caroline Elisabeth Lund
Senior controller
Anita Reime
Anita Reime
Controller
Per Hâttestrand
Per Hâttestrand
Special Advisor
Tariq Muhammad
Tariq Muhammad
Senior Controller
Sathees Kumar
Sathees Kumar
Senior rådgiver IT
Tone Hauge
Tone Hauge
Seksjonsleder økonomi.